KONST / Litografier / Färglitografi 10984058
*
nr 1098 4058
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Trosaån, 240/250, motivet: 27x37
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 18:41:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 07:47:48
1
100 kr
21/3 17:15:08
2
200 kr
26/3 17:15:36
3
350 kr
27/3 18:33:03
1
350 kr
27/3 18:33:03
3
350 kr (Budbetjänt)
27/3 18:36:14
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosaån
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:44
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 1098 4058
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Trosaån, 240/250, motivet: 27x37
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 07:47:48 | 1 | 100 kr |
21/3 17:15:08 | 2 | 200 kr |
26/3 17:15:36 | 3 | 350 kr |
27/3 18:33:03 | 1 | 350 kr |
27/3 18:33:03 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
27/3 18:36:14 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosaån
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:44